2023-05-23

Schody wewnętrzne z kamienia naturalnego – koszty i zalety

Pracownia kamienia naturalnego „Jaskiniowiec”, lokalizacja: Bielsko-Biała realizuje zamówienie na usługi w zakresie: projektu, wykonania i montażu wewnętrznych schodów kamiennych na obszarze Małopolski i Śląska. Poniżej przedstawimy kilka ciekawostek, walorów i tego, czego można się spodziewać w przyszłości, decydując się na takie rozwiązanie.

 

Do jakich wnętrz będą pasowały wewnętrzne schody z kamienia naturalnego?

Najczęściej w czasopismach branżowych oraz na portalach można dowiedzieć się, że wewnętrzne schody kamienne będą pasować do prawie każdego stylu. Naszym zdaniem, jako pierwsze na liście powinny się znaleźć style: loftowy, nowoczesny, glamour oraz klasyczny. Oczywiście marmurowe schody wewnętrzne, czy granitowe schody wewnętrzne świetnie nadadzą się do klatek schodowych 

Jakie zalety mają wewnętrzne schody z kamienia?

Mają tak wiele zalet, że dodatkowo będą pomocne pod kątem niewielkiej potrzeby pielęgnacji, ale i będą gwarancją efektu WOW. Nie chłoną wilgoci i nie ma szans na występowanie pleśni, co szczególnie dla osób wrażliwych na sprawy związane ze zdrowiem (tych uczulonych lub mniej odpornych) ma znaczenie szczególne. Dodatkowo cechuje je odporność na zanieczyszczenia, a także na kruszenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Granitowe schody nadają się, jako wewnętrzne zarówno do domów, jak i bloków oraz instytucji (urzędów, placówek dyplomatycznych) czy firm (hoteli, restauracji). Wszędzie, gdzie mamy miejsce i jest wskazane je mieć dla wygody naszych gości i na co dzień dla siebie.

Faje jest też to, że mając takie schody w środku pomieszczenia, lub przed wejściem (w klatce schodowej) z tego samego materiału możemy zaprojektować inne dodatki z kamienia np. wewnętrzne parapety z marmuru, czy wewnętrzne parapety z granitu, cokoły przypodłogowe oraz lamperie z kamienia. Innymi słowy, dzięki naturalnym surowcom nasze wnętrze może stać się  mocno dopasowane i a jego wystrój nieprzypadkowy. Kłania się powiedzenie „jak cię widzę, tak cię piszą”, które pasuje tu idealnie.

Jaki będzie najlepszy materiał na schody do wewnętrz?

Naszym zdaniem granit to trafiony pomysł. Ma sporo odcieni, dzięki czemu można dopasować go do różnych przestrzeni. Poszczególne motywy będą pasować i do tych bardziej i mniej nowoczesnych powierzchni. Podkreślą charakter i wysoki zmysł estetyczny właścicieli posesji. Dla wielu z nas luksus i elegancja jest czymś ważnym w życiu, a posiadanie kamiennych schodów z pewnością pomoże nam mieć dobry humor każdego dnia. Według nas kolejne materiały, które zdadzą egzamin to marmur i spiek kwarcowy. Schody z marmuru, czy schody ze spieku kwarcowego to także piękny i praktyczny sposób na „dobre wejście”.

Czy schody marmurowe lub schody granitowe wewnątrz mogą być śliskie i niebezpieczne?

Tutaj wychodzi na jaw kolejny atut posiadania kamiennych schodów wewnętrznych. Każdy kamień można poddać odpowiedniej obórce, żeby jego wykorzystanie było i ładne i bezpieczne dla użytkowników. 

Ile kosztują wenętrzne schody z kamienia naturalnego?

Tutaj dowiesz się ile kosztują wewnętrzne schody kamienne? Jeden metr bieżący 30 cm stopnicy, to koszt przedział od 180 do około 550 zł. Natomiast 1 metr kwadratowy materiału, to kwota od ok. 600 do 1800 zł.

Poniżej trochę naszych autorskich realizacji schodów wewnętrznych z kamienia. Więcej naszych prac dotyczących także zewnętrznych schodów kamiennych, można zobaczyć tutaj.

 

Powyżej kamienne schody wykonane z włoskiego marmuru Orobico Grigio. Wykonane w Małopolsce, w miejscowości. Nowa Wieś obok Kęt.

 

Na zdjęciach schody wewnętrzne ze spieku kwarcowego. Miejsce prac – Nowa Wieś.

 


Na zdjęciach schody, stopnice i posadzka wykonane z wykorzystaniem granitu Giallo ST Cecylia. Wykonane w Bielsku-Białej.

 

Powyżej czarno-białe schody wykonane w wyniku połączenia granitu i kwarcytu. Miejsce prac Bielsko-Biała.

Zapraszamy do skontaktowania się z nami w wybrany sposób: +48 514 950 720 lub biuro@jaskiniowiec.pl w temacie prac nad schodami na zamówienie.