Parapety

PARAPETY WEWNĘTRZNE KAMIENNE – wykonujemy z wszystkich materiałów, które są dostępne w naszej ofercie, dlatego też kolorystyka na te elementy jest przebogata i z łatwością dopasujecie je do swoich wnętrz.

 

PARAPETY ZEWNĘTRZNE KAMIENNE – wykonujemy je z granitu, ponieważ to idealny kamień na takie parapety. Charakteryzują się dużą odpornością na różnice temperatur, nie przebarwiają się, nie płowieją, są bardzo wytrzymałe, a każdy z nich ma nacięcie od spodu dla odprowadzania wody, czyli kapinos. Posiadamy zróżnicowany wybór kamienia na parapety zewnętrzne.

W naszym zakresie prac związanych naturalnym kruszcem jest projekt, wykonanie i montaż kamiennych parapetów. Parapety z kamienia są wizualnie niezwykle efektowne. Zarówno parapety kamienne zewnętrzne, jak i parapety wewnętrzne np. z granitu będą niesamowicie trwałe i to dobra inwestycja na przyszłość.

Każdy parapet kamienny, który powstaje w naszej pracowni kamieniarskiej w Bielsku-Białej jest idealnie dopasowany od miejsca mocowania. W naszym parku maszynowym jesteśmy w stanie tak przygotować parapety kamienne do montażu, żeby efekt finalny cieszył oko nawet najbardziej wymagającego architekta, projektanta czy właściciela posesji.

Parapety z granitu są często określane, jako te najwytrzymalsze i najelegantsze. Granit – znany, jako najtrwalszy z kamieni naturalnych wydaje się pasować do wszystkich rodzajów wnętrz i stylów: boho, glamour, art déco, japoński, minimalistyczny, skandynawski, industrialny, rustykalny loftowy, nowojorski, nowoczesny, eklektyczny, hiszpański, Hampton oraz paryski.
W niemal wszystkich powyższych da się tak dobrać kolory granitu na parapety, lub inne dodatki na zewnątrz, lub wywnętrz domu, czy instytucji, żeby wpasowały się w klimat.
Najmodniejsze barwy na parapety z granitu, to grafit, czerń i ich odcienie.

Na parapety wewnętrzne z kamienia często wybiera się marmur ze względu na bardzo dużą liczbę odcieni, a innym materiałem, który jest popularny i stosowany na parapety wewnętrzne z kamienia, to konglomerat.
Bierze się to też z tego, że płyty konglomeratowe bywają w podobnej cenie, jak zwykłe rozwiązania typu PVC itp.

Marmur na parapet posiada dużo jasnych odcieni i biały kamień sprzyja powiększaniu optycznie pomieszczeń. Zwłaszcza dla użytkowników, którzy cenią sobie pogodny wystrój wnętrza.

Jaki parapet kamienny wybrać? Który materiał sprawdzi się najbardziej w moim domu?


Te i wiele innych pytań warto zadać nam osobiście. Nawet jeżeli może się wydawać, że parapety z granitu zewnętrzne, to najlepszy wybór, a w środku mogą być np. z PVC, to może takie rozwiązanie może nie zdać egzaminu. W przypadku, gdy wewnątrz pomieszczenia na zbyt cienką i delikatną konstrukcję ustawimy zbyt ciężkie przedmioty np. duże donice z gliny, podobnie, jak na zewnątrz – idealnie sprawdzi się ten z granitu.

We wnętrzach klasycznych, zaprojektowanych minimalistycznie popularne motywy z kamienia w powyższym zakresie to wybory typu: czarny lub biały parapet kamienny.

Świetnie sprawdzi się także czarny parapet marmurowy: Nero Marquina, Monte Matre, a z tych jaśniejszych Bianco Neve, Bianoc Carrara, czy bardziej wzorzysty Arabescato Corchia.

Ceny parapetów granitowych wbrew temu, co się wydaje, są bardzo różne i wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy, co może okazać się sporo lepszą alternatywą na niby tańsze rozwiązania z PVC lub innych odmian tworzyw sztucznych.
Parapet z granitu na wymiar i jego cena mogą okazać się dużo atrakcyjniejszą inwestycją niż te krótkotrwałe rozwiązania.

W naszej ofercie parapetów kamiennych na wymiar są także parapety z piaskowca (zielonego i żółtego).