Tarasy i balkony

TARASY I BALKONY

Poza zaletami takimi jak dowolny wymiar i bardzo duża wytrzymałość, to jedną z najważniejszych korzyści wykorzystania kamienia naturalnego jest to, że wciąga on wilgoć, a później ją oddaje, co powoduje brak możliwości odklejania się materiału od podłoża. Płyty montujemy zarówno na kleju, ale również na wspornikach.

Kamień naturalny na taras zewnętrzny to świetny pomysł na wiele lat. Śliczny taras z granitu, to  marzenie każdego właściciela domu. Dobrze wkomponowany taras kamienny stanowi niemal uzupełnienie, czy nieodłączną część całej aranżacji miejsca przed domem.

Piękny taras można wykonać z kamienia polnego, lub łącząc go z naturalnymi surowcami.

Z jakiego kamienia naturalnego można wykonać tarasy kamienne?

Trwałe i solidne tarasy kamienne można wykorzystać granit, trawertyn, marmur, piaskowiec, wapień.
Tarasy z marmuru będą lepiej sprawować się pod zadaszeniami. Taras z kamienia granitowego będzie najmocniejszą opcją wykończenia. Takie zagospodarowanie przestrzeni nadaje się również w przypadku patio w ogrodzie, na działce, czy kompleksie hotelowym.


Firmy i instytucje często wykorzystują kamień na taras, żeby podnieść prestiż i wizualność siedziby.
Wymarzone płyty kamienne na taras będzie łatwo dobrać z naszego wzornika materiałów. Idealną opcją jest wizyta w naszej siedzibie w Bielsku-Białej. Odwiedza nas sporo zainteresowanych ze Śląska i Małopolski.


Płyty na taras z kamienia naturalnego mają zwyczajowo grubość  do 4 cm. Najcieńsze są elementy w formie kwadratów i prostokątów, które są podobnie przygotowane, jak płytki ceramiczne. Rożnica jest taka, że kamień naturalny na taras musi mieć równe i starannie przygotowane podłoże oraz stosuje się do mocowania inne zaprawy i kleje niż np. przypadku płytek, czy innych rozwiązań.

Taras z piaskowca to także fajna alternatywa dla standardowych rozwiązań. Ma sporą gamę faktur i barw. W polskich warunkach sprawdza się świetnie, ponieważ nie nasiąka wilgocią i ma wysoce antypoślizgową powierzchnię. Do tego wszystkiego świetnie znosi zarówno te niższe, jak i wyższe przedziały temperatur, a jak wiemy w Polsce, aura bywa bardzo zmienna (słynny Piaskowiec Indyjski jest przykładem idealnym na takie zabudowy). Tarasy z kamienia stały się znów modne i można napisać, że kamień wrócił do łask także w postaci balkonu z kamienia. Różnorodne płytki kamienne na balkon nawet na mniejszej powierzchni mogą nadać jej charakteru, jaki zamierzamy. Jasne płyty na kamienny taras, czy balkon optycznie go powiększą. Sporo zależy od otoczenia, kamienie na balkonie będą ładnie kontrastować z zielonym kolorem (kwiaty, rośliny doniczkowe).

Kamień na balkon, a raczej płytki kamienne na balkon i inne płaskie powierzchnie często są przycięte ze specjalnej wersji surowca. Jest on poddany obróbce zwanej płomieniowaniem. Służy ona stworzeniu idealnie bezpiecznej i antypoślizgowej powierzchni. Nie stosuje się na w przypadku: marmuru, wapienia i trawertynu.