Schody

SCHODY WEWNĘTRZNE

Wykonywane najczęściej z marmuru układanego dywanowo (czyli przenosząc wzór płyty na kolejne stopnie), poza tym oczywistą zaletą kamienia na schodach jest przede wszystkim wygoda w utrzymaniu, nie trzeba ich malować ani nie skrzypią.

SCHODY ZEWNĘTRZNE

Największą zaletą tych elementów jest odporność na zmiany temperatur oraz bardzo duża różnorodność kolorów. Na schody zewnętrzne wykorzystujemy przede wszystkim granit w strukturze płomieniowanej (czyli szorstkiej, antypoślizgowej), a także piaskowce.

Schody z marmuru

Użytkownicy najczęściej wybierają schody z marmuru lub schody granitowe zarówno na zewnątrz, lub do wewnątrz zamieszkania, firmy lub innego miejsca, którego charakter będziemy chcieli podkreślić niezwykle piękną, jak i trwałą konstrukcją – typu marmurowe schody. W galerii powyżej możecie obejrzeć różne realizacje dotyczące zarówno schodów marmurowych zewnętrznych jak i schodów zewnętrznych granitowych. Większość prac odbywała się na terenie Śląska i Małopolski, a odpowiedni kamień na schody dobieraliśmy ze wzornika na stronie lub u nas na miejscu w Bielsku-Białej. Można tam wyszukać i zobaczyć: płyty marmurowe na schody, płyty granitowe na schody i wiele innych dostępnych od ręki w naszej siedzibie, które możesz osobiście obejrzeć.

Marmur na schody

W przypadku, gdy zdecydujemy się na opcję marmur na schody, wybieramy rozwiązanie wysoce estetyczne: piękne wejście, ale popularnym rozwiązaniem jest także zastosowanie kruszcu na marmurowe schody w domu. Takie wartości oferują schody z kamienia w domu podobnie, jak schody marmurowe wewnętrzne w innych pomieszczeniach np.

  • firmowych
  • świątyniach
  • muzeach
  • teatrach
  • kościołach
  • instytucjach

to rozwiązanie, które przetrwa stulecia. Podobnie jest z rozwiązaniami na zewnątrz, gdzie stopnice marmurowe lub schody zewnętrzne z kamienia będą cieszyć oko na wiele pokoleń. Schody z kamienia naturalnego mają małą nasiąkliwość, jeżeli chodzi o ciecze, są odporne na mróz i upał, są praktycznie nieścieralne. Poszczególne materiały ze względu na własne parametry dają się łatwiej obrabiać i zarazem posiadają różne cechy. Czasem zwyczajnie ważniejsze jest to, jak wyglądają i tutaj najczęściej wybór pada zwyczajowo na schody marmurowe białe lub czarny marmur, jako materiał na schody do wewnątrz. Biały marmur wykorzystany na schody z pewnością doda pomieszczeniu światła i uczucia przestronności, co może okazać się przydatne w przypadku mniejszych wnętrz. Schody marmurowe czarne są idealnym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych często tych bardziej minimalistycznych lub kontrastowych, gdzie dodatki stanowią tylko niewielki wkład w wygląd całości kompozycji. Czarny marmur wykorzystany na schody i będzie się także ładnie komponował z białymi zasłonami, firankami tworząc przyjazny i ciepły klimat. Stopnie marmurowe na schody są łatwe w utrzymaniu czystości.  Marmur na schody zewnętrzne to mniej zalecane rozwiązanie i najczęściej stosuje się opcję: schody z marmuru wewnętrzne. Schody marmurowestopnie marmurowe w życiu codziennym spotkacie najczęściej w pomieszczeniach, a schody z granitu oraz stopnice granitowe częściej na zewnątrz.

Granit na schody

Granit, to najczęściej wybierany kamień naturalny na schody zewnętrzne i co za tym idzie bardzo trwałe i mocne (niezniszczalne) stopnie granitowe, które z kolei są płomieniowane.
Taki zabieg powoduje, że zyskują nieco chropowatości na powierzchni i są dzięki temu bardziej przyczepne i odporne na wilgoć i mróz. W skrajnych warunkach np. wysokogórskich (domy, hotele, pensjonaty) to rozwiązanie bardziej zalecane niż stopnieschodowe marmurowe.

Stopnice granitowe na wymiar to także inwestycja w bezpieczeństwo odwiedzających i własnej mając na uwadze powyższe walory użytkowania na co dzień.

Zastanawiasz się jaki granit będzie idealny na schody zewnętrzne oraz, które kolory granitu na schody i czy wszystkie są preferowane w tego typu budownictwie – zdaj się na pomoc naszych specjalistów i daj nam znać telefonicznie lub mailowo.

Napisz do nas i w temacie lub opisie zawrzyj projekt, lub informacje, czego dotyczy zapytanie np.  schody marmurowe cena za stopień, czy schody z marmuru cena lub inną kwestię, w której chętnie pomożemy od ręki.

Podsumowując: oczywiście w sztuce i architekturze nie ma reguł i możecie natrafić na wykorzystanie obydwu lub więcej rodzajów kamienia w danym projekcie. Zdarzają się także domieszki innych materiałów, jak np. kamienia rzecznego i polnego, o czym pisaliśmy tutajSchody kamienne to niekończąca się ilość pomysłów, które dzięki nam kamieniarzom, architektom i biurom projektowym nigdy się nie kończą.