Posadzki

Posadzki

Główną zaletą posadzek kamiennych jest to, iż możemy wyciąć płyty dowolnej wielkości, dopasowane do rozmiarów pomieszczenia, przenosimy wzór płyty na posadzkę poprzez składanie ich wzoru na kolejnych płytkach.

Posadzki z kamienia naturalnego stworzone w oparciu o najtrwalsze surowce na rynku są najlepszym możliwym wyborem aranżacji wokół domu, firmy czy instytucji.

 

Czy posadzka kamienna nadaje się do wnętrz?

Posadzki marmurowe, czy granitowe to także trafiony pomysł na wykończenie podłogi w sypialni, czy kuchni lub łazience. Trwałe antypoślizgowe powierzchnie będą przez wiele lat zdobić wybrane wnętrze. Posadzka kamienna nie pęknie, a pod wpływem nacisku, czy wilgoci nie zmieni swojej struktury. Różnorodność rodzajów kamienia na posadzki kamień na posadzki sprawia, że pod kątem designu naszej aranżacji.


Z jakiego materiału można wykonać posadzki z kamienia naturalnego?

Najczęściej są to płyty na posadzkę, które są z marmuru, granitu, trawertynu, kwarcytu lub piaskowca. Posadzki kamienne zewnętrzne z granitu są polerowane i poddawane płomieniowaniu. To proces, który dodatkowo nadaje im właściwości antypoślizgowych, zwiększając bezpieczeństwo. Posadzka kamienna na taras, czy inaczej kamienny dywan poza właściwościami użytkowymi to niesamowita ozdoba, która doda prestiżu i klasy.

 

Jaką grubość mają posadzki kamienne?

Zdarzają się płyty o grubości 3 cm, ale te najpopularniejsze to 2 cm, a w przypadku wyjątkowo twardych materiałów np. w przypadku posadzki z granitu bywa, że stosuje się 1 cm grubość płyty. Jeżeli chodzi o długość i szerokość, to wizualnie pięknie prezentują się prostokątne posadzki marmurowe czy posadzki z piaskowca (twardego, czyli czerwony lub szary). Sporą część proponowanych surowców na płyty na posadzkę możecie obejrzeć na naszej stronie internetowej w zakładce <materiały>. Oczywiście w naszej siedzibie w Bielsku-Białej na miejscu będzie Wam jeszcze łatwiej wybrać wymarzony kamień na posadzki kamienne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas.

Jakie zalety mają posadzki kamienne wewnętrzne?

  • odporne na ścieranie i zmiany temperatury

  • nie są palne

  • są wodoodporną przeszkodą w przypadku zalania wnętrza

  • łatwe w utrzymaniu porządku

  • dodają wnętrzu dodatkowych walorów wizualnych, zwłaszcza kamienie przepuszczające światło

  • mnogość i zarazem niepowtarzalność rodzajów kamieni naturalnych

  • wytrzymałość na uderzenia, upadki ciężkich przedmiotów (duży plus np. w kuchni)

  • naturalne otoczenie dla człowieka

  • trwałość i udana inwestycja na wiele lat dla przyszłych pokoleń