2023-09-28

Historia jednej kuchni i blatów kamiennych premium Belvedere

Dziś opowiemy Wam o naszej realizacji w pobliżu Wadowic i Andrychowa. Zgłosiła się do nas przemiła para młodych ludzi. W swoim pięknym nowiutkim domu wykańczają wnętrza, dobierają elementy wystroju i robią wszystko, żeby było i pięknie i mądrze. Dom jest wysoki, przestronny, położony w bardzo malowniczej okolicy Beskidu Małego u podnóża góry Ostry Wierch.

We wnętrzu jest sporo światła, a właściciele już w trakcie budowy domu dali nam znać, że interesuje ich bliskość natury w postaci kamienia naturalnego w kuchni i łazience.

 

Po kontakcie telefonicznym odwiedzili nas w Bielsku-Białej i oglądaliśmy wspólnie różne wzory, które zdadzą egzamin, a zarazem będą pasować do eleganckiego i słonecznego pomieszczenia (w przypadku kuchni). Wybór na blaty kuchenne i zabudowy padł na granit Belvedere. To ciemny kamień, na którego strukturze tańczą różne żywioły, co jest gwarancją niesamowitych doznań wizualnych. Zwłaszcza gdy ktoś po raz pierwszy widzi taki efekt w kuchni i takie granitowe blaty użyte do wykończenia w tym pomieszczeniu. Goście będą na pewno zaskoczeni niezwykłym widokiem takiego ciemnego blatu do kuchni z egzotycznymi akcentami.

 Granit, który użyliśmy na blaty na wymiar, jest wydobywany w Indiach. Należy do grupy materiałów premium

Naszym zadaniem było dopasowanie wymarzonego kamienia do istniejącej już zabudowy meblowej. W ramach zlecenia wykonaliśmy także zlew kamienny kuchenny z tego samego materiału. Dodatkowo domownicy dobrali piękne krany i śliczny osprzęt, a całość niezwykle przypadła nam do gustu.

Co ujrzycie na poniższym zdjęciu.


W międzyczasie stworzyliśmy także kamienne blaty łazienkowe z konglomeratu kwarcowego - Poetic Black. Jak to czasem bywa nasza oferta i obłsuga tak się spodobała, że od razu otrzymaliśmy dodatkowy pakiet zaufania w postaci pracy w łazience. Pomysł na blat łazienkowy i konglomerat to bardzo dobry wybór. Tego typu materiał nienasiąka wodą i jest odporny na chemię, co w przypadku łazienek (zwłaszcza tych mniejszych) ma istotne znaczenie. Jak widać blat łazienkowy z konglomeratu pięknie wpasował się w otoczenie i trzeba przyznać, że łazienka prezentuję się wspaniale.

Ten widoczny na zdjęciu blat łazienkowy z kamienia został stworzony z myślą o całokształcie i pomysły na wnętrza. Ciemne barwy blatów pasujące do bardzo eleganckich płytek to był jeden z wymogów zlecających.

Na zdjęciu powyżej nieco mniej znane zastosowanie blatów z granitu, ale nam bardzo się spodobała kolekcja pana domu i nie omieszkaliśmy uwiecznić słynny pojazd w naszym wpisie ;).