Kominki

KOMINKI – wycinamy dowolne kształty i wzory, począwszy od ramek dookoła wkładu, a skończywszy na całych zabudowach z podświetleniem włącznie.

Kominek z kamienia naturalnego jest spełnieniem marzeń każdego przyszłego właściciela domu. 

Kamień dekoracyjny użyty na kominek będzie także miłym zaskoczeniem dla gości.
Ten fantastyczny gadżet w chłodniejszych okresach będzie przyciągał uwagę jako symbol ciepła i spokoju. Oczywiście nie można odmówić mu częściowej roli w kontekście dodatkowego ogrzewania danego wnętrza lub jeżeli mamy do dyspozycji większy formatem kominek w kamieniu.

Jaki kamień pod kominek będzie najlepszy?

Odpowiednim kamieniem na kominek i obudowę będzie granit, marmur, onyks lub trawertyn.
Zdarzają się jeszcze na rynku inne propozycje na obudowę kominka z kamienia, ale my stawiamy na sprawdzone, pewne i piękne rozwiązania w tym zakresie. Kamień na kominek, który ma wszelkie predyspozycje, żeby nim być i przede wszystkim nie sprawiać trudności w pielęgnacji. Obudowa kominka z granitu to najtrwalsza i najbardziej odporna możliwość wykończenia. W gruncie rzeczy to Twoje upodobania zdecydują jaki kamień wybierzesz, a każdy wybór będzie dobry, ponieważ są one niepalne, nie odbarwiają się i niezwykle długowieczne. Zatem kominek z kamienia naturalnego to świetna inwestycja także pod kątem przyszłych pokoleń.

Najlepszy kamień do obudowy kominka i jak go wybrać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jaki kolor kamienia na okładzinę kamienną najlepiej wybrać?

Na kolorowe i jaśniejsze okładziny kominkowe najczęściej wybiera się marmur. Marmur, jako kamień ozdobny na kominek daje nam nieograniczone możliwości pod kątem kolorystyki i kombinacji wzorów. W pracowni kamienia „Jaskiniowiec” zawsze mamy na stanie wiele gotowych materiałów. Polecamy marmury na kominki: Arabescato Corchia i Breccia Sarda jako jedne z piękniejszych i popularnych. Oczywiście znajdą się i inne dla szerszego wyboru i zadowolenia.
W przypadku, gdy chodzi o czarny kamień na kominek, częściej sięga się po granit. Tutaj popularnymi są Via Latea, Nero Assoluto czy Labrador Black. Modne są także szare/popielate odmiany surowca na kominek z granitu. U nas świetnie sprawdzają się Rosa Beta, Silver Cloud oraz Steel Grey.

Czy da się zrobić kominek z kamienia polnego?

Jak najbardziej TAK. Da się stworzyć kominek z kamienia polnego i wykorzystać to, co oferuje natura. Z tym że to rozwiązanie stosuje się częściej na zewnątrz lub aranżując półosłonięte powierzchnie. Na wszystko jest metoda i jeżeli bardzo nam zależy na zastosowaniu go do wewnątrz, to cięty kamień polny sprawdzi się świetne, jako kamień do kominka. Podsumowując, kamień do obudowy kominka może być mniej typowy, co wcale nie znaczy, że nie da się go wykorzystać podczas tworzenia pięknej i wyjątkowej okładziny kamiennej na kominek.