2023-06-27

Czy kamień naturalny sprawdzi się we wnętrzu firmy? Gdzie jeszcze warto użyć kamień naturalny?


Nie jest żadną tajemnicą, że nasza działalność skupia się głównie wokół domów, apartamentów mieszkalnych i mieszkań. Tam instalujemy blaty kuchenne na wymiar z kamienia naturalnego, parapety granitowe lub parapety z marmuru, czy obudowy kominków z przeróżnych wzorów kamiennych.


W tym wpisie poruszymy pojawienie się naturalnego kamienia w firmie lub instytucji.


Naszym zdaniem eleganckie kamienne blaty w firmowej łazience, blat recepcyjny w holu hotelu, czy portal kamienny stworzony z naturalnych materiałów zwłaszcza w niektórych branżach wydaje się niezbędny.


Banki, restauracje, apartamenty wakacyjne, kluby to tylko niektóre z miejsc, gdzie w zależności od stylu i wyobraźni architekta kamień czy blat z granitu może się pojawić nawet w toalecie, jak uzupełnienie pomysłu, klimatu i cześć przemyślanej całości. W pubach, klubach i dyskotekach spotykacie na pewno blaty kamienne, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, rozlane napoje wszelkiego typu i inne mniej bezpieczne traktowanie wynikające ze specyfiki takiego miejsca. Kościoły, świątynie i instytucje typu urzędy to także miejsca, w których kamień, jako materiał wykończeniowy jest wręcz dedykowanym środkiem.

No i kto nie słyszał o słynnych włoskich marmurach.


W hotelach już od samego wejścia są stosowane na elewacje kamienne, posadzki kamienne, portale z granitu czy już w środku kamienne lady w recepcji. W pokojach i apartamentach możemy często trafić na różne elementy z kamienia, Są to wspomniane już kamienne blaty łazienkowe, stoły z marmuru (chodzi o blat) lub innego kruszcu, cokoły kamienne czy eleganckie lamperie w korytarzu. Szczegóły w takich miejscach budują wspomnienia, do których goście i odwiedzający lubią potem wracać. Pisarze często odnoszą się do takich detali w barwnych opisach.

Jakie rodzaje kamienia naturalnego możemy wykorzystać w budownictwie dla firm?


Odmiany kamienia, które najczęściej wykorzystuje się we wnętrzach i na zewnątrz firm, instytucji to: granit, marmur, piaskowiec, kamień rzeczny, bazalt i trawertyn.

Jakie największe plusy da nam zastosowanie kamienia naturalnego w firmie?


Niewątpliwie wszędzie przeczytacie, że uniwersalność, trwałość i odporność na wilgoć, uderzenia mechaniczne, upały i wiele innych czynników dzięki, którym aranżacje wnętrz wykorzystujące kamień są wyjątkowe. To wszystko prawda, ale są jeszcze inne plusy. To wrażenia estetyczne oraz efekt dobrego samopoczucia, które wynikają z tego, że człowiek w otoczeniu natury (kamień, drewno) ma się lepiej, niż w sztucznym środowisku.

Twoi klienci, goście hotelowi czy petenci docenią opisane tu przykładowo rozwiązania.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad użyciem kamienia naturalnego w Twojej firmie tutaj dowiesz się więcej. Wystarczy, że dasz nam znać w czym możemy Ci pomóc w zakresie kamieniarskich prac.

Zdjęcia użyte w tekście pochodzą z pexels.com