2021-01-18

Kamień rzeczny i polny w Twoim domu?

 

Zainteresowanie na ciekawe wnętrza lub teren przydomowy, czy wejście nigdy nie wygaśnie.
Przez ostatnie kilka lat zauważyliśmy wręcz jeszcze większe zapotrzebowanie na ciekawe aranżacje i usługi kamieniarskie otwarte na nowe podejście do każdego projektu i wykończenia np. zapotrzebowanie na śliczny taras z wykorzystaniem kamienia polnego.


Niejednokrotnie zgłaszają się do nas firmy oraz instytucje i to bardzo znane, którym bardzo zależy na uatrakcyjnieniu czy to posadzki, wejścia, schodów lub innych elementów wystroju ich siedzib.

Tutaj przydaje się nasz zaawansowany park maszynowy, usługa typu kamień cięty na taras, czy polerowanie kamienia polnego i inne bardziej skomplikowane procesy.


Wszystko ma na celu zarówno lepsze samopoczucie odwiedzającego, jak i dobre wibracje dla kadry pracującej, no i po prostu miły widok. Architekci od lat ścigają się z pomysłami i rozwiązaniami, dzięki czemu możemy obserwować coraz ciekawsze, ładniejsze i często praktyczne realizacje, często z naszym udziałem. Jedną ze składowych takich wystrojów bywa zastosowanie kamienia rzecznego lub polnego w połączeniu z granitem, marmurem, czy kwarcytem.

 

My oczywiście jesteśmy otwarci na takie wyzwania i cieszymy się, realizując takie projekty, a widok końcowy potrafi pozytywnie zaskoczyć nawet nas, pomimo wielu lat w branży. 

Jednym z bardzo popularnych kamieni jest znany wszystkim otoczak rzeczny, którego obła powierzchnia, wiele barw świetnie korespondują np. z kolorem zielonym w różnego rodzaju kompozycjach ogrodowych.

Zastosowanie właściwie nie jest jakoś mocno ograniczone, ale ze względu na nieregularne kształty takich kamieni, trzeba brać poprawkę na nośności konstrukcji, odpowiednią obróbkę i klejenie, czy mocowanie. Powyższe wcale nie wyklucza użycia tego typu materiału, kamienia polnego na elewacje lub inne zastosowania np. w ogrodzie. Popularnym rozwiązaniem jest też kamień cięty na schody i cudowne kreacje tego typu, także w przypadku tarasów (w użyciu występują foremne przycięte w kwadraty i prostokąty różne opcje do wyboru).

W tej materii nie ma on dla nas tajemnic i zawsze chętnie doradzimy, co warto, co można, a na co uważać w zależności od warunków i możliwości miejsca pracy.

Przykłady użycia (często w połączeniu z innymi kamieniami) to: elewacje, cokoły, tarasy, schody zewnętrzne i wewnętrzne, umywalki (łazienki), murki, ogrody, ścieżki, tarasy, altany, podjazdy, rabaty, oczka wodne, detale architektoniczne i elementy małej architektury, gdzie kamień rzeczny płaski współtworzy cudowne przestrzenie.

Fotografie - www.unsplash.com