2021-03-12

Kamień naturalny i meble z sieciówki?

Na pewno niejednokrotnie jesteście właścicielami wymarzonych mebli np. kuchennych, zanim pomyślicie o ich przyszłości pod kątem aktualnych i kolejnych przeróbek np. wymiana blatów kuchennych.

Słowem wstępu — wymiana blatów, jak się za to zabrać.

Bardzo często pochodzą z wybranej sieci sklepów np. Ikea, BRW, czy Abra.

Mogą to być także mniejsze sklepy meblowe. A ten pierwszy blat może być wykorzystywany niekoniecznie, jako wyspa w kuchni w domu, ale także w recepcji np. hotelowej, w restauracji czy klubie. Pewnie nie każdy ma świadomość, że w przypadku utraty jego użyteczności i wizualnych aspektów nie zawsze trzeba wymieniać całą konstrukcję. Wymiana blatu kuchennego może być miłą przygodą z kamieniem naturalnym i tysiącem odcieni, z których to jeden lub kilka może znaleźć się  w Twoim wnętrzu. Skoro mamy dedykowany układ warto przemyśleć użycie czegoś praktycznie niezniszczalnego.

 

kamień naturalny do kuchni


Na infografice możecie zobaczyć gotową kuchnię, która powstała w wyniku połączenia granitu „Steel Grey” w strukturze Antico (wariant płomieniowany i szczotkowany) z meblami z Ikei, które wcześniej poskręcał sam właściciel.

Przykład zastosowania blatu z kamienia.

Poniżej przykładowa wymiana blatu w kuchni i trwały efekt, który udało się, osiągnąć odnawiając blat kuchenny. W naszej galerii prac możesz sprawdzić, jakie możliwości: barw i kształtów są w zasięgu Twojej ręki.

blat z kamienia

Wymiana blatu - Podsumowanie

Jak widzicie, kamień naturalny zawsze zdaje egzamin i można go wykorzystać w różnych momentach jako pierwszy, lub wymieniając stare zużyte kuchenne blaty np. ze sklejek, czy sztucznych, drewnopodobnych, do tego często mniej bezpiecznych na zabrudzenia i uszkodzenia lub łatwopalnych materiałów. Taka renowacja mebli kuchennych niesie za sobą szereg zalet, mimo że ponosimy koszt wymiany blatu kuchennego, to przez długi czas możemy cieszyć się trwałą i piękną odmianą ważnego miejsca. Poza tym nie jesteśmy zmuszeni do wymiany całości, co wiąże się z jeszcze większymi kosztami i czasem.

Dbając o piękno i wpuszczając naturalny kamień do własnych wnętrz, dbacie także o bezpieczeństwo i przyjemność korzystania z takiego zupełnie nowego blatu kuchennego, lady czy innego elementu małej architektury.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy i kontaktu. Działamy w rejonie Śląska i Małopolski:

Bielsko-Biała, Katowice, Tychy, Cieszyn, Gliwice, Kraków, Wadowice, Kęty, Żywiec, Andrychów, Czechowice-Dziedzice, Skoczów, Pszczyna, Oświęcim, Bytom, Sosnowiec, Katowice, Bieruń.