2021-01-18

Zainteresowanie na ciekawe wnętrza lub teren przydomowy, czy wejście nigdy nie wygaśnie.
Przez ostatnie kilka lat zauważyliśmy wręcz jeszcze większe zapotrzebowanie na ciekawe aranżacje i usługi kamieniarskie otwarte na nowe podejście do każdego projektu i wykończenia.


Niejednokrotnie zgłaszają się do nas firmy oraz instytucje i to bardzo znane, którym bardzo zależy na uatrakcyjnieniu czy to posadzki, wejścia, schodów lub innych elementów wystroju ich siedzib.
Wszystko ma na celu zarówno lepsze samopoczucie odwiedzającego, jak i dobre wibracje dla kadry pracującej, no i po prostu miły widok. Architekci od lat ścigają się z pomysłami i rozwiązaniami, dzięki czemu możemy obserwować coraz ciekawsze, ładniejsze i często praktyczne realizacje, często z naszym udziałem. Jedną ze składowych takich wystrojów bywa zastosowanie kamienia rzecznego lub polnego w połączeniu z granitem, marmurem, czy kwarcytem.

 

My oczywiście jesteśmy otwarci na takie wyzwania i cieszymy się, realizując takie projekty, a widok końcowy potrafi pozytywnie zaskoczyć nawet nas, pomimo wielu lat w branży. 

Jednym z bardzo popularnych kamieni jest znany wszystkim otoczak rzeczny, którego obła powierzchnia, wiele barw świetnie korespondują np. z kolorem zielonym w różnego rodzaju kompozycjach ogrodowych.

Zastosowanie właściwie nie jest jakoś mocno ograniczone, ale ze względu na nieregularne kształty takich kamieni, trzeba brać poprawkę na nośności konstrukcji, odpowiednią obróbkę i klejenie, czy mocowanie. W tej materii nie ma on dla nas tajemnic i zawsze chętnie doradzimy, co warto, co można, a na co uważać w zależności od warunków i możliwości miejsca pracy.

Przykłady użycia (często w połączeniu z innymi kamieniami) to: elewacje, cokoły, tarasy, schody zewnętrzne i wewnętrzne, umywalki (łazienki), murki, ogrody, ścieżki, tarasy, altany, podjazdy, rabaty, oczka wodne, detale architektoniczne i elementy małej architektury.

Fotografie - www.unsplash.com